קשיי גמילה מקקי - תודה על הסיוע !

קשיי גמילה מקקי - תודה על הסיוע !

הודעהעל ידי מלאני ב ה' יולי 07, 2011 6:24 am

שלום רב,

ביתי בת שנתיים ושבעה חודשים וגמולה בהצלחה מפיפי . הגמילה הזו הלכה מאד בקלות וגם בגן אין פספוסים . אנו מחזקים ומשבחים כל הזמן בצורה עניינית , לא כל פיפי זה פסטיבל או קרנבל ואין מתנות ואין פרסים כי אנו לא חושבים שזה נכון. מצד שני עם הקקי יש עוד בעיה . בתחילת התהליך היא עשה קקי בסיר והיתה גאה מאד . כעת היא מתאפקת כל היום בגן ורוצה לעשות רק בבית ואך ורק בטיטול. הולכת למגירה מביאה טיטול בצורה מאד מודעת ואכן עושה קקי. מצד אחד אני שמחה שאין עצירות ושיש מודעות . אנו מודעת לכך שהטיטול נותן לה תחושת ביטחון שקשה לה לעזוב כרגע מצד שני אני לא רואה איך אנחנו מתקדמים. כל ניסיון לשכנע לשבת על הסיר אפילו עם החיתול או לרפד את הסיר / ישבנון עם חיתול לא מצליח - היא פשוט מסרבת בתוקף ועושה את צרכיה בעמידה . אז הדבר שאנו מתעקשים עליו זה להשאר במתחם השירותים ע"מ להרגיל שזה המתחם בו עושים את הצרכים. נעזרנו בספרים " כולם עושים קקי" " הסיר של ציונה " לעיתים היא יושבת איתי בשירותים ואני מראה לה את הצרכים כדי שתדע שזה טבעי לגמרי . אני מנסה לשכנע אותה להעיז בתחומים רבים והיא אכן מצליחה ואני מקוה כי הבטחון יעבור גם לצרכים.
מה לעשות ?
1. האם להגיד אין יותר טיטולים ולהסתכן בעצירות ?
2. כמה זמן אפשר לתת לזה להמשך ברוטינת הטיטולים לצרכי קקי ? ( זה כבר נמשך כבר חודש )

אני מאד מנסה לא לשאת ולתת אבל מנסה לשכנע לפחות לשבת קצת על הסיר או ישבנון בלי הצלחה , מנסה להסביר ולחזק אבל חלום.
3. להניח לה ???? מה עושים ?
תודה רבה מרב

ת
מלאני

Re: קשיי גמילה מקקי - תודה על הסיוע !

הודעהעל ידי anateshed ב ש' יולי 09, 2011 1:34 pm

הי מרב 012

אני בהחלט מבינה את התסכול.
נראה לי מדבריך שנהגתם עד עכשיו בצורה נכונה.
"אנו מחזקים ומשבחים כל הזמן בצורה עניינית , לא כל פיפי זה פסטיבל או קרנבל ואין מתנות ואין פרסים כי אנו לא חושבים שזה נכון.." 018
אבל נראה לי שעם הקקי אתם כן עושים עניין ויכול להיות שזו הסיבה לכל הסיפור.
ממליצה לך:
1. בשבועיים הקרובים - לתת לה חיתול כשהיא מבקשת - ולא לדבר מילה נוספת על העניין.
2. במקביל - חזקי את תחושת היכולת / והבגרות של הילדה בתחומים אחרים.
3. בעוד כשבועיים הודיעי לה שהיא כבר גדולה ולכן את לא קונה יותר חיתולים.
4. במידה ותהיה עצירות- תנו לה במשך כמה ימים חומרים משלשלים - בהשגחת רופא/ה.
5. כשלא יהיה לה חיתול סביר להניח שהיא תבקש לשבת על סיר ולא להתלכלך.

בהצלחה
אשמח אם תדווחי לי על ההתפתחויות.
ענת אשד (.M.A חינוך)
יועצת להורים ולצוותים חינוכיים
www.anateshed.co.il
anateshed

חזור אל ראשי