יחסי אחיות- איך לגרום לאחות גדולה להתחבר עם אחותה הקטנה

anatgu
יצירת קשר:

יחסי אחיות- איך לגרום לאחות גדולה להתחבר עם אחותה הקטנה

הודעהעל ידי anatgu » א' מאי 21, 2017 2:47 pm

הי,
אני אמא לשתי בנות. הגדולה בת 5.5 והקטנה בת 2.5.
הגדולה מתקשה מהרגע בו נולדה לקבל את אחותה הקטנה- למרות הפנטזיה שלי שתקבל אותה בזרועות פתוחות ומכילות ואוהבות כמו שהיא עושה עם אחרים ותשוויץ באחותה ותדאג לה- היא קיבלה אותה במשב רוח קריר, התעלמה ממנה תקופה מאוד ארוכה, הצמידה לה כינויים שונים החל מכלבלב וחבובי ורק לאחרונה באמת משתמשת בשמה.
בעבודת יום המשפחה האחרון בגן שלה, כשנתבקשה לצייר את כל בני המשפחה, היא לא ציירה את אחותה!
אין ביניהן אינטרקציה כמעט בכלל מצד הבכורה אלא אם אני יוזמת אותה והיא אומרת בריש גלי שלא רוצה לשחק איתה. כמובן שהיא רכושנית לכל חפציה ולא מעוניינת לחלוק אבל עושה זאת אם אנחנו מבקשים. היא לא מפגינה כלפיה אלימות ויש גם רגעים של חסד אבל לרוב הן כמו שתי זרות האחת לשנייה מהצד של הבכורה. היא מתייחסת אל קיומה רק בהשוואה אליה "האם גם היא התקלחה/הולכת לישון/קניתם לה מתנה". הקטנה כמובן מעריצה את האדמה עליה דורכת אחותה הגדולה, אבל זה לא נותן לה נקודות זכות אלא רק מצייר אותה בעיני אחותה הגדולה כמעצבנת.
אני מבינה שרוב זה טבעי והגיוני ולא באמת מצפה ממנה יותר לאהבה אחת גדולה אל אחותה, מבינה שיש פה הרבה עניין של קנאה ושלקחו לה את המקום, אבל רוצה שבעתיד יהיו אחיות טובות ואולי אף חברות- שיעזרו אחת לשניה, ישמעו אחת את השניה, יחלקו דברים. לי שני אחים ולכן רוצה להן את מה שלי לא היה.
השאלה היא איך אני יכולה לתרום בצורה חיובית לקשר שלהן מבלי להרוס ומבלי לחייב (הצעתי שעת חיבוקים יומית, בה מתחבקות מכל הלב ואומרות אחת על השנייה דברים טובים)? או שלא להתערב ולתת לזמן לעשות את שלו (כי כאמור יש שיפור מאז נולדה)?
016

חזור אל “ראשי”